Gazetelerde, televizyonda, sosyal medyada, her zaman bembeyaz dişlere sahip olan kişilerin sırrını merak etmeyen yoktur. Sürekli diş beyazlatma yöntemi ile bembeyaz dişlere sahip kalıp kalmadıkları merak edilmektedir. Estetik diş uygulamalarını tercih edenlerin çoğu, diş minesinin renginden memnun kalmayanlardır.

Beyaz dişler, kişilerin iletişimlerinde etkilidir. Kişilerin özgüvene sahip olmasında da etkilidir. Kimi insanın çay veya kahveden, kimi insanın boyalı içeçeklerden, kimi insanın kırmızı şaraptan, kimi insanın da sigaradan diş minesinin rengi beyaz olamaktadır. Diş rengi, sigara, çay, kahve, şarap v.b. tükettikçe koyulaşır. Bazı kişiler bu yüzden, bembeyaz dişlere sahip olamamaktadır.

Bazı insanların diş minesinin rengi koyu olmaktadır. Ten rengi nasıl kalıtsalsa, diş rengi de kalıtsal olabiliyor. Doğum itibariyle, gelişim sürecindeki ilaçlarda diş lekelenmelerine ve koyuluğna sebep olabilmektedir. Bazı diş macunlarının kullanımı da bembeyaz dişlerin olmasını engellemektedir. Bembeyaz dişlere sahip olmak için, beyazlatıcı özelliği olan ürünler, dişlerin zarar görmesine neden olmaktadır. Beyazlatan tozlarda, zarar verebilmektedir. Önceleri beyazlatmasından memnun olduğunuz ürünler, daha sık dişlerinizin sararmasına veya koyulaşmasına sebep olabilmektedir.

Diş Beyazlatma ile Diş Temizliği Uygulamasının Farkı

Diş hekimleri tarafından sararan dişleri beyazlatmak için, diş beyazlatma uygulaması yapılmaktadır. Lekelenmeler giderilir, diş taşları temizlenir. Sonrasında beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Diş beyazlatma ile diş temizliği uygulaması aynı değildir. Çoğu insan diş temizlendiğinde, sararmaların ve lekelenmelerin gittiğinden, diş beyazlatma uygulandığını düşünmektedir. Diş temizliğinde, diş taşları ve lekeler temizlenmektedir. Temizleme işlemi sonrası tabii ki dişler daha beyaz gözükür. Ama diş beyazlatma uygulamasının tekniği farklıdır.

Kişiler diş hekimlerine diş temizliği için başvuruyorlar. Diş beyazlatma uygulamasının bu uygulama olduğunu sanmaktadır. Diş beyazlatma (Bleaching) uygulamasının tekniği farklıdır. Bleaching işleminde renk açma işlemi yapılır. Uygulama sırasında kullanılan ürünler, oksijen açığa çıkartır. Renk açılmış olur.

Uygulamanın bir aşaması diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Diş hekimi tarafından özel bir jel ile bleaching yapılır. Bembeyaz bir görüntü olur. Uygulamanın diğer bir aşaması ise, hastanın görevidir. Diş hekimi kişiye özgü şeffaf bir apparat hazırlar. Bu apparat ile birlikte jelde hastaya verilir.  Kişiler evlerinde kullanırlar. Ev de nasıl uygulanacağı konusunda, uygulamayı yapan diş hekiminden bilgi alma ken doğrusudur. Bu yüzden Ofis Tipi ve Ev Tipi olarak, bleaching işlemi, internette ayrı ayrı bilgilendirilir.

Ofis tipi uygulamasından sonra, kullandığımız lazer teknolojisi sayesinde hassasiyet oluşmamaktadır.

Bembeyaz Dişlerin Sırrı

Diş beyazlatma, bleaching uygulaması dışında, kalıcı bembeyaz dişlere sahip olmak için, estetik diş uygulamaları yapılmaktadır.

İstanbul Bağdat Caddesi, Dentalform’da bembeyaz dişlere sahip olmak için, diş beyazlatma işlemi dışında bonding ve porselen lamina uygulamaları da yapılmaktadır. Porselen lamina ile bir ömür boyu bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Porselen lamina için ilk defa gelen kişilerden ölçü alınır. 1 hafta sonra dişleri yapıştırılır.

Her zaman bembeyaz dişlere sahip olan kişilerin çoğu porselen lamina uygulaması yaptırmaktadır. Estetik diş hekimleri tarafından uygulanan bu diş estetiği uygulaması sayesinde, her zaman güzel gülüşlere sahip olunmaktadır. Dişler kesilmeden, aşındırılmadan, kişiye özgü gülüş tasarımı ile bembeyaz dişlere her zaman sahip olmak mümkün… Sigara, çay, kahve gibi sarartan tüketimlerden etkilenmeden gülebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here