Hakkımızda

İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Merkez Kampüsü A Kapısı

İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) tarafından ulusal ve uluslararası düzeyde aranılan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 2003 yılında kuruldu. Doğrudan Yükseköğretim Kurulu’na bağlı olarak eğitim-öğretim hayatına başlayan Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu, “Türkiye’nin ilk vakıf meslek yüksekokulu” olarak bir ilke imza attı. 2003 yılında Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu ile kurulup, 2007 yılında kuruluşunu tamamlayan İstanbul Aydın Üniversitesi halen 10 fakülte, 3 meslek yüksekokulu,1 yüksekokul, 3 enstitü, 20 merkez ve 18.000 mezun, 1.500 erasmus ve toplamda 32.000’ e yakın öğrencisi ile yükseköğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olan İstanbul Aydın Üniversitesi,  Bahçelievler ve Florya Yerleşkeleri’nde konuşlanan Diş Hekimliği Fakültesi Dentaydın Diş Hastanesiyle topluma ağız ve diş sağlığı hizmeti sunarken; akademik hekim kadrosu, teknik ve medikal alt yapısı, hasta memnuniyetindeki başarısı, uluslararası alanlarda ki sağlık anlaşmaları ve farkındalık oluşturan sosyal sorumluluk projeleri ile tedavilerine ayrıcalıklı bir soluk kazandırmaktadır.

İstanbul Avrupa yakasının en merkezi ilçelerinde yer alan İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dentaydın Diş Hastanesi’ne metrobüs, otobüs, metro, deniz otobüsleri ve diğer toplu taşıma araçları ile ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Ayrıca hava ulaşımını tercih eden misafirlerimizin de rahatlıkla ulaşabileceği mesafede olan yerleşkelerimizin bulunduğu lokasyonlarda bir çok alışveriş merkezi, lüks konaklama merkezleri, cafe ve sosyal yaşam alanları bir arada bulunmaktadır.

BAHÇELİEVLER YERLEŞKEMİZ
BÜYÜKÇEKMECE YERLEŞKEMİZ
FLORYA YERLEŞKEMİZ